Bankalar Aracılığıyla Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır 2021?

Günümüzde teknoloji oldukça hızlı gelişme gösteren bir sektöre sahiptir. Ve belki de en büyük gelişmeler cep telefonlarınızı kapsamaktadır. Tabi teknoloji ilerledikçe ve geliştikçe fiyatları da o denli artmaktadır. Her geçen gün farklı cep telefonu modelleri ve özellikleri çoğalmaktadır. Teknoloji takip etmek ve ayak uydurmakta buna oranla he geçen gün zorlaşmaktadır. Kredi kartları taksitli alışveriş imkânı sunan oldukça avantajlı bir ödeme aracıdır. Fakat maalesef cep telefonlarına taksit yapılması konusunda getirilen sınırlama ve yasaklamalar yüzünden birçok kişi istediği telefonu alamamaktadır.

Teknoloji geliştikçe aynı oranda artan fiyatların nakit olarak ödenebilmesi neredeyse imkânsız bir hale gelmiştir. Bu durumdan oldukça olumsuz yönde etkilenen satıcılar çareyi bankalarla anlaşma yapmakta bulmuştur. Özellikle büyük teknoloji mağazaları bankalarla anlaşma yaparak banka taksiti ile telefon almak seçeneğini oluşturmuşlardır. Böylece mikro krediler çekilerek cep telefonu satın alabilir ve uygun faiz oranlarıyla taksitli olarak geri ödeyebilirsiniz. Bankalar cep telefonu kredisi için farklı kampanya ve faiz oranları sunarak taksitli cep telefonu alımı için imkân sağlamaktadır.

Bu Yazıda Neler Var?

Telefon Kredisi Veren Bankalar Hangi Mağazalar İle Çalışmaktadır?

 

Telefon kredisi veren mağazalar Vatan Bilgisayar, Teknosa, Media Markt, Evkur vb. büyük, zincir mağazalardır. Bu mağazaların birçoğunda kredi kartı ile taksitli cep telefonu satışı getirilen sınırlandırmalardan sonra kaldırılmıştır. Bu mağazaların anlaşmalı olduğu bankalardan mikro kredi çekerek cep telefonunuzu taksitli bir şekilde satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile taksitli satın almakla, kredi çekerek kredinin taksitini ödemek neredeyse aynı imkânı sağlamaktadır. Bu krediler normal kredilerden farklı faiz oranları ve vade seçeneklerine sahiptir. Bunun yanı sıra kredi değerlendirilmeleri diğer kredilerle aynı standartta yapılır. Bankalardan çekmek istediğiniz kredi türü ne olursa olsun kredi notunuzun yüksek olması ve gelir belgeniz olması gerekmektedir. Kredi notunuz düşükse yüksek ihtimalle cep telefonu almak için kredi kullanamazsınız.

İş Bankası, Odeabank, Fibabanka, ING Bank, Akbank ve Denizbank birçok banka anlaşma yapan firmalar sayesinde kredi başvurusunda bulunabilir ve cep telefonunuz satın alabilirsiniz. Dilediğiniz mağazaya giderek almak istediğiniz telefon için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Genel olarak büyük mağazalarda krediler ile ilgilenen bir banka yetkilisi bulunmaktadır. Görüşerek ayrıntılı bilgi alabilir ve sms ile ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Telefon kredisi veren bankalar kredinizi hızlı bir şekilde değerlendirir ve aynı gün içerisinde telefonunuzu alma olanağı sağlar.

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar belirli dönemlerde yaptıkları kampanyalarla faizsiz telefon kredisi seçeneği sunabilmektedirler. Bu nedenle bankaların güncel kampanyalarını takip etmenizde fayda vardır. Telefon kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

ING Bank -Teknosa: Teknosa ING Bank ile anlaşmalı olarak çalışmakta ve telefon kredisi imkânı sunmaktadır. Tekno Kredi olarak adlandırılan bu krediyi 15.000 TL’ye kadar kullanabilirsiniz. Bu kredi için minimum 9, maksimum 6 ay vade seçeneği yaptırabilirsiniz. %1,39’dan başlayan faiz oranlarıyla sunulan Tekno Kredi için kredi tahsis ücreti ve sigorta gibi masraflar talep edilmemektedir.

Denizbank-Media Markt: Media Markt Denizbank ile anlaşmalı olarak mikro kredi seçeneği ile taksitli alışveriş imkânı sunmaktadır. Cep telefonu kredisi için 36 aya varan vade seçeneklerinden ve %1,38’den başlayan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

İş Bankası Telefon Kredisi: İş Bankasından da satın almak istediğiniz cep telefonun tutarını bildirerek telefon kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. %1,20’den başlayan faiz oranları ve 36 aya varan vade seçeneklerinden faydalanarak cep telefonu kredinizi alabilirsiniz.

Hepsiburada.com Alışveriş Kredisi: Hepsiburada.com alışverişlerinizde kredi imkânı sunarak yardımcı olmaktadır. İstediğiniz cep telefonu ya da satın almak istediğiniz teknolojik ürünler için alışveriş kredisi kullanabilirsiniz. Hepsiburada.com İş Bankası veya Garanti Bankası ile çalışmaktadır. Ve 15 bin TL’ye kadar kredi seçeneği sunmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir