ATM’den emekli maaşı nasıl çekilir 2021?

Emekli kesimin sorunlarından ATM’den emekli maaşı nasıl çekilir sorunu için bu makalemizde sorunu çözmek adına emekli maaşı çekimiyle ilgili bilgiler aktaracağız. Emekliler bankalarda sıra beklemeden bankamatikler yoluyla maaşlarını çekebilirler. Baştan çok karışık bir işlem gibi görülen bankamatikten para çekme denedikten sonra kolaylıkla yapabileceğiniz bir işlemdir. Emeklilerin en çok yönelttiği soru olan “atm’den bankamatik kartıyla emekli maaşı nasıl çekilir” sorusunun cevabi için önce eğer maaşınızı PTT’den veya başka bir yerden alıyorsanız maaşınızın bir bankaya transfer edilmesini istemeniz gerekmektedir. Bu transfer işlemi için maaşınızı aldığınız kuruma başvurup bir dilekçe vermelisiniz.

ATM’den emekli maaşı nasıl çekilir?

Maaşınızın bankaya transferi yapıldıktan sonra size banka tarafından bir bankamatik kartı verilecektir. Bu karta ait olan şifre kart verilirken bildirilir. Güvenliğiniz açısından kartınızı ilk kullanımınızda şifrenizi değiştirmelisiniz. Belirleyeceğiniz şifre; 12345 gibi birbirini takip eden rakamlar veya doğum tarihiniz gibi kolay tespit edilecek bir rakam olmamalıdır. Güvenliğiniz için şifrenizi asla üçüncü şahıslarla paylaşmamalısınız.

Maaş gününüz geldiğinde bankanıza giderek kartınızla maaşınızı çekebilirsiniz. Bunun için kartınızı üzerinde gösterilen ok yönünde bankamatiğe yerleştirin. Hemen ardından şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi kimseye göstermeden girin. Sonrasında para çekme sekmesinin yanında yer alan tuşa tıklayın. Bazı bankamatiklerde dokunmatik ekranlar kullanılmaktadır. Böyle bir bankamatik kullanıyorsanız direk olarak ekranın üzerine tıklamanız gerekecektir. Para çekme sekmesine tıkladığınızda karşınızda hesabınıza yatan paranın miktarı görüntülenir ve size “tamamını çekmek istiyor musunuz?” biçiminde sorulur.”Evet” tıklarsanız paranızın tamamını çekersiniz. Daha farklı bir miktar için “hayır” tıklayıp miktarı yazmanız gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir