Arsa Kredisi Veren Bankalar (Tarla Kredisi Almak) 2019

Her türlü gayrimenkul alımlarınız ve taşınmaz varlıklar için kredi seçenekleri mevcut. Bunlara ek olarak alım satım işlemleri ve arsa kredisi veren bankalar 2019 yılında koşul ve vade seçeneklerini açıkladılar. Yapacağınız arsa ve tarla gibi alımlar için yasal prosedürlere uyması durumunda %50 oranı kadar kredi talebinde bulunabiliyorsunuz. Yapacağınız kredi başvurusu için önemli olan tapu fotokopisi ve üzerinde her hangi bir haciz işlemi olup olmadığını belgelemektir. Belediyeye ait ve sınırlar içerisinde olan her asra için kredi alabilirsiniz. Kredi almak için banka şubesine bizzat başvuruda bulunmanız gerekli.

Bu Yazıda Neler Var?

Ziraat Bankası Arsa Kredisi 2019

Ziraat Bankası arsa kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Ziraat bankası arsa kredisi için tapu ve kimlik ile şubeye giderek ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Arsa kredisi her banka koşulunda ekspertiz değeri çıktıktan sonra alınan tutar belirlenir. Özellikle arsa ve tarla işlemlerinde değerin %50 oranı kadar kredi alabilirsiniz. Kredi başvurusu için bizzat kendiniz giderek ipotekli kredi alabiliyorsunuz. Dilerseniz alacağınız arsayı ipotek altına ya da başka bir gayrimenkulünüzü de gösterebiliyorsunuz. Kredi hesaplaması yapılırken ev kredisi faiz oranları üzerinden arsa kredisi alabilirsiniz. Şuan güncel hali ile yıllık maliyet oranı aşağıdaki gibidir.

Taksit Tutarı: 552,74₺
Faiz Oranı: %1,53
Yıllık Maliyet Oranı: % 24.712
Bu hesaplama 20.000₺ üzerinden 60 ay vade ile alınan kredinin bütün masraf ve sigorta tutarını içermektedir. Banka sizden ek kefil ve başka işlemler için masraf talebini saklı tutar. Arsa kredisi taleplerinin sonuçlanması 15 güne kadar sürebilir. Yerin şehre yakılığı ve ekspertizin belirlenmesine göre bu süre daha kısa olabilir.

TEB Arsa Kredisi 2019

TEB arsa kredisi veren bankalar arasındadır fakat değişen bir özellik olarak gösterilen ev ipoteği ile kredi alam yöntemi ile %60 oranına kadar ekspertiz değeri üzerinden kredi alabiliyorsunuz. Diğer bankalarda bu değer %50 üzerine çıkmamaktadır. Bu krediyi eviniz olmadan da arsanızı ipotek gösterirseniz yararlanabilirsiniz. Fakat bu durumda oran daha aşağı çekilir. Aşağıda güncel faiz oranı ile örnek ödeme tablosunu yıllık maliyet oranı üzerinden inceleyebilirsiniz.

TEB 2019 Eşit Taksitli Ödeme Planı
Kredi Miktarı: 50.000,00₺
Masraflar Düştüğünde Elinize Geçecek Tutar: 49.557,50₺
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 79.521,12₺
Aylık Akdi Faiz Oranı: %2,3
Yıllık Akdi Faiz Oranı: %27,60
KKDF Oranı: %15
BSMV Oranı: %5
Efektif Yıllık Faiz Oranı / Yıllık Maliyet Oranı (%): %39,2031

Yapacağınız kredi başvurusunda sadece tapu fotokopisi ve kimliğiniz yeterli olacaktır. Banka kredi onayından sonra sizden ek evrak talebinde bulunabilir.

İş Bankası Arsa Kredisi 2019

Birikimleriniz arsa alarak yatırıma dönüştürmek istiyorsanız İş bankası arsa kredisi seçeneği ile ekspertiz değerinin %50 oranı kadar kredi talebiniz banka şubesinden alınıyor. İş bankası kredi talebini aynı gün içerisinde değerlendirmeye alarak acil satışı üzerinden uygulama yaparak ekspertiz değeri çıkarabiliyor. Hangi il ve ya ilçeden alım yaparsanız yapın işlemleriniz çok hızlı bir şekilde bu yöntem sayesinde gerçekleştiriliyor. Alımlarınızda iş bankası arasa kredisi 2019 seçeneğini kullanmak istiyorsanız evraklarınız ile birlikte şube yetkilisi ile iletişime geçebilirsiniz. Her türlü bankacılık ve kredi işlemleriniz için sitemizde bulunan İş bankası güncel konularını incelemenizi öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir