Arabasıyla Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler İçin İş Fikirleri

Sizlerle paylaşacağımız iş fikirleri sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz veya elde edeceğiniz gelirin miktarına göre kendi işinizi arabanızla yapabilirsiniz. Böylece sadece arabanızı kullanarak gelir elde edebileceksiniz. Şimdi isterseniz araba ile yapabileceğiniz işleri sıralayalım.
Unutmadan bu iş fikirleri arasında farklı tiplerdeki otomobiller ele alınacaktır. Yani, sıradan bir sedan otomobillere uygun olan iş fikirleri yer alırken aynı zamanda panelvan tarzındaki otomobiller de yer alacak.

Bu Yazıda Neler Var?

Aracınızı Kiraya Vererek Ek Gelir Elde Edin

Eğer sizde aracımla ek iş yapmak istiyorum diyenlerdenseniz aracınızı kiraya verebilirsiniz. Günlük hayatınızda otomobiliniz işinize yaramıyorsa yada bir tatile gidecekseniz ve aracınızı götürmeyecekseniz aracınızı kiralayarak gelir elde edebilirsiniz.

Burada elde edeceğiniz gelir arabanızın modeline, kaç yaşında olduğuna, performansına ve bir çok özelliğine göre farklılık gösterebilir. Ancak, ortalama bir otomobil ile bu kiralama işine girerek ortalama olarak aylık 1000 lira kazanabilirsiniz.

arabayla ek gelir elde etmek

Otomobilimi Kime Kiralayabilirim?

Arabamı kiralayarak ek gelir elde etmek istiyorum diyenlerdenseniz bunun için bir kaç farklı yolunuz bulunuyor. Bu konuda en çok tercih edilen yöntem genellikle rent a car kuruluşları oluyor. Güvenebileceğiniz bir rent a carla anlaşarak aracınız üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu kiralama sürecini siz belirleyebilirsiniz. Örneğin, bir haftalık veya bir aylık gibi bir süre belirleyebilirsiniz.

Bunun dışında otomobilinizi kiralayacağınız web siteleri ve uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamaların bir tanesine örnek vermek gerekirse Rentiva uygulamasını gösterebiliriz. Rentiva uygulamasına arabanızı kaydederek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi ki burada arabanızın bazı asgari şartları sağlaması gerekmektedir. Örneğin, pert kaydı veya 15 bin liradan daha fazla hasar kaydı olan araçları kabul etmemektedir.

Aynı zamanda aracınıza Rentiva sigortası uygulanarak otomobiliniz güven altında olacaktır. Ayrıca aracınızı kiralayacak kişiler için yaş, ehliyet yaşı gibi detaylar bulunmaktadır. Bununla beraber aracınızı kiralayacağınız kişinin isterseniz ehliyetine siz de bakabilirsiniz.

Aracınıza Reklam Vererek Ek Gelir Elde Edebilirsiniz.

arabayla ek gelir elde etmek

Arabama reklam almak istiyorum diyorsanız sizin için ek gelir kapısı olabilir. Aracınızı her zamanki gibi kullanarak belki de aylık yakıt masrafınızı çıkartabilirsiniz. Bir reklam firmasıyla anlaşarak aracınıza bir markanın kaplamasını yapabilirsiniz ve böylece reklam firmasından ortalama 300 TL gibi bir gelir elde edebilirsiniz.

Arabama nasıl reklam verebilirim?

Burada aracınızın uygunluğu, yaşı, günde kaç kilometre yol aldığınız gibi farklı etkenler vardır. Eğer arabanıza reklam kaplatmak istiyorsanız ilk olarak bir reklam firmasına kayıt olmalısınız. Bu firmayı internetten bulabileceğiniz gibi yakın çevrenizden de bulabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz çevrenizden ve yakın bir yerden bulmanız olacaktır. Çünkü reklam kaplamasını yapan ve sözleşme bittiği zaman söken yer aynı olacaktır.

Reklam firması arabanızın bazı özelliklerini göz önünde bulundurarak aracınızı kaplamayı kabul edecektir. Sizinle bir sözleşme imzaladıktan sonra aracınız kaplanacaktır. Bu sözleşmeyi iyice okumanızı tavsiye ederiz zira sözleşmede her ay kaç km yol gitmeniz, aracınıza ne zaman bakım yaptırmanız, nereye park etmeniz, nereleri gezmeniz gibi farklı unsurlar yer alabilir. Burada size uymayan bir madde daha sonradan zorluk çıkartabilir. Ayrıca aracınıza GPS takılacağı için sözleşmenin kurallarına uyup uymadığınız kontrol edildikten sonra ödemeniz yapılacaktır.

Son olarak aracı kullanacak kişinin sürüş kaydının temiz olması gerekir. Reklam firmaları güvenli bir sürüş izleyen şoförleri tercih edecektir. Çünkü, trafiği riske atacak hareketler yapan bir otomobil üzerine kimse reklam vermek istemeyecektir. Bununla beraber bazı reklam firmaları aracınızın sigortalı olmasını da isteyebilir.

Seyyar Gıda Satıcılığı Yapmak

arabayla ek gelir elde etmek

Eğer içi geniş bir panelvan araca sahipseniz bunu bir büfeye çevirebilirsiniz. Seyyar gıda satan araçlarda genelde köfte, tost, dürüm, dondurma gibi hızlı paket yapabileceğiniz yiyecekler tercih edilmektedir. Hangi ürünü satacağınıza karar verdikten sonra aracınızı ona göre dönüştürmeniz gerekecek. Örneğin köfte satmak bir ocağa ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda soğuk içecekler ve etler için soğutucuya ihtiyacınız olacaktır. Bunun yanında eğer aracınız da çay gibi ürünler satmak isterseniz bunun için de çay ocağına ihtiyacınız olacaktır.

Gerekli malzemeleri sağladıktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz gelire göre ek iş olarak veya tam zamanlı olarak bu işi sürdürebilirsiniz. İşinizin en güzel yanı ise istediğiniz yere arabanızı götürerek satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak vergi işlemlerini halletmeniz gerektiğini unutmayın.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir