Apartman ve site yönetimi için kredi veren bankalar

Yaşam alanlarının temelini oluşturan apartman ve siteler, zaman zaman bazı tadilatlara ihtiyaç duyabilirler. Çoğu zaman geç toplanan paralar yüzünden yapılması gereken işler aksayabiliyor ya da geç bir dönemde yapılmak zorunda kalınabiliyor.

Bu da sorunun büyüklüğüne göre site ve apartman sakinlerinin zor durumda kalmalarına neden olabiliyor. Büyük asansör arızaları, dış cephe, sitelerin ortak kullanım alanlarında yapılması gereken tadilatlar vs. ertelenince, sakinler açısından pek de güzel olmayan durumlar yaşanabiliyor. Bu tip durumların önüne geçmek ve erken dönemde çözüm üretmek için bankalardan apartman ve site yönetimi için kredi kullanılabilir. Peki, hangi bankalar, apartman ve siteler için kredi veriyor?

Apartman ve site yönetimi için kredi veren bankalar

Apartman ve site yönetimi için kredi alabilmenin belli bazı şartlar var. Mesela öncelikle siteye ait bir banka hesabının olması gerekir. Ziraat bankası, Garanti Bank, Kuveyt Türk gibi bankalar, bu konuda müşterilerine hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz, ancak istenilen şartları yerine getirmek kaydıyla…

Bu Yazıda Neler Var?

Apartman ve site yönetimi için kredi başvurusu

Apartman veya site yöneticisi olmak sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Özellikle de tadilat zamanı geldiğinde para toplamak ve işi yapmak kadar zor bir durum yoktur. Kimi apartman sakini uygun olmayabiliyor, kimisi de kendi çıkarları doğrultusunda vermek istemeyebiliyor veya ertelemek isteyebiliyor. Tüm bu durumlar da maalesef hoş olmayan sonuçların yaşanmasına neden oluyor. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için yapılabilecek en güzel şey, bankalardan kredi talebinde bulunmaktır. Kamu bankaları ve özel bankalar, bu konuda müşterilerine kredi desteği sunmanın yanında avantajlı ek paketlerle de destek vermektedir. Detaylı incelediğinizde, mutlaka sizin için uygun olan bir bankayı bulabilirsiniz.

Apartman kredisi çekmek istediğinizde, bankalar kredi vermenin yanında başka avantajlar da sağlayabilirler. Bu, tamamen çalıştığınız bankanın şartlarına ve verdiği hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Peki, hangi bankalar site ve apartman yönetimi için kredi desteği sağlıyor?

 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Şekerbank
 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası
 • AKBANK

Yukarıda saydığımız bankalar ve daha fazlası, apartman yönetimi ve site yönetimi için kredi veriyorlar. Kısacası şartları yerine getirdiğinizde, kredi alamayacağınız banka yoktur.

Apartman ve site yönetimi için kredi veren bankalar

TEB Apartman ve Site Yönetimi Kredisi

Apartmanınızın giderlerini daha rahat bir zeminde karşılamak ve istediğiniz düzeyde bir ödeme yapmak için TEB bankasına başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi almanın yanında bir de bankanın sunduğu şu avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

 • Ortak alan sigortası
 • Otomatik ödeme talimatı
 • Vadesiz Türk lirası hesabı
 • Maaş ödeme hizmetleri
 • İnternet şubesi
 • Düzenli ödeme

Yukarıda saydığımız bu tip avantajlar, bina yönetimi adına önem avantajlardır. Ortak alan sigortasının olması, herhangi bir maddi zararda bankanın karşılamasını sağlarken, faturaların düzenli şekilde ödenmesi için otomatik ödeme talimatının verilmesi, kullanılan ara elektriğin, asansör faturasının varsa bahçede su faturasının karşılanmasını sağlar. Vadesiz Türk lirası hesabı ise paranızı koruma altına almanıza yardımcı olurken maaş ödeme hizmetleri sayesinde apartman veya sitede görevli olan personellerin maaşlarını daha rahat şekilde ödemenize yardımcı olur.

Apartman ve site yönetimi için kredi veren bankalar

Türkiye İş Bankası Apartman ve Site Yönetimi Kredisi

Türkiye’nin ilk bankası olma özelliğine sahip olan İş Bankası, her alanda olduğu gibi bina ve site yönetimi kredisi verme konusunda da esnek seçenekler sunan bankalardan biridir. Cazip seçenekler ve ek avantajlar sağlaması sayesinde, apartman ve site yönetiminde işlerin daha kolay şekilde yürümesine yardımcı olmaktadır. Peki, Türkiye İş Bankası apartman ve site yönetimi kredisine ek olarak ne tür avantajlar sağlıyor?

 • Yönetim için ek hesap oluşturma
 • Sınırsız otomatik servis hizmeti
 • Maksimum hesap
 • Otomatik ödeme talimatı

Yukarıda saydığımız hizmetler de yine bir apartman veya site yönetimi için önemli özelliklerdir. Bunları kullanarak yönetimdeki işlerin daha rahat şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Tabi bunlara ek olarak sunduğu başka avantajların olduğunu da hatırlatmamız gerekiyor.

iş bankası

Denizbank Site Yönetimi ve Apartman Kredisi

Bankalar arasında en çok tercih edilen ve sunduğu cazip avantajlarıyla kendinden söz ettiren Denizbank, site ve apartman yönetimi kredisi veren bankalardan bir diğeridir. “Yeşil kart” avantajları ile kredi desteği sunan banka, birçok yönden diğer bankalara göre daha cazip seçenekler sunan isimlerden biridir. Peki, Denizbank ne gibi avantajlar sunuyor?

 • Hayat sigortası yok
 • Masraf kesintileri yok
 • Komisyon kesintileri alınmıyor
 • 60 aya varan vade seçenekleri
 • Nüfus cüzdanı ile kredi imkanı

Her açıdan daha avanatajlı olan ve kullanımı da daha rahat olan Denizbank apartman ve site yönetimi kredisi, sunduğu cazip seçeneklerle beklentilerin çok daha ötesinde hizmet almak isteyenlere imkan sunuyor. Değerlendirme yaparken beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak bankayı tercih etmeniz çok daha etik bir hareket olacaktır.

denizbank

Yukarıda saydığımız diğer bankaların da kendilerine göre müşterilerine sundukları avantajlı kredi imkanları ve bunlara ek olarak sundukları hizmetleri bulunmaktadır. Her birini değerlendirerek sizin için en uygun olan bankayı tercih ederek site yönetiminde daha rahat hareket etme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir