Altın Hesabı Açan Bankalar | Altın Hesabı Açabileceğim Bankalar | 2019

Yatırım ve tasarruflarınızı değerlendirmek adına altın alımları Türkiye genelinde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Daha güvenilir ve fazla kazanç elde etmek isterseniz altın hesabı açan bankalar 2019 seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yurt genelinde yüzyıllardır alışılmış olan altın alım ve yastık altı saklama alışkanlığı bir kaç sene öncesine kadar değişime uğrayarak bankalar aracılığı ile yapılır oldu. Bunun nedeni bazı durumlarda güvenlik yada vadeli hesap açarak daha fazla tasarruf etme isteği. Ziynet eşyalarını evde tutmak istemeyenler için vadesiz olarak da altın hesabı açılabiliyor. Faizin haram sayıldığı ve bu tür işlemler yaptırmadan vadesiz hesabınızda aynı altın kuru niteliğinde yatırımlarınızı değerlendirebiliyorsunuz.

Bu Yazıda Neler Var?

İş Bankası Altın Hesabı 2019

İş Bankası Vadeli ve Vadesiz Altın Hesabı

Çalınma ve kaybolma riski olmadan altınlarınızı birikime dönüştürmek için İş bankası vadeli ve vadesiz altın hesabı açan bankalar seçeneklerini kullanabilirsiniz. Vadeli altın hesabınız için açılış şartı aranmadan 1 gram ile 1.000 Gram değerinde altınlarınızı yatırabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra 0,01 gram ve katları olacak şekilde yatırımlarınızı sürdürebilirsiniz. Vadeli hesaplar 6 ay ile 1 yıla kadar vade seçeneği içermektedir. Vadeli altın hesabında hem altının yükselişinden hem vade getirisinden faydalanmış olursunuz. Hesabınızda 100.000 TL ve üzeri tutarlar bulunması durumunda tasarruf mevduatı sigorta kapsamına girer.

Vadesiz altın hesabınız için aynı özellikleri barındıran ama faiz almadığınız için sadece altın kuru üzerinden artış sağlayabileceğiniz hesap türüdür. Bu hesap işletimi için herhangi bir masraf ve komisyon alınmaz. Altın işlemleri ve çekim gibi hareketlerinizi 3 iş günü öncesi bankaya bildirmeniz gerekmektedir.

Akbank Altın Hesabı 2019

Birikimlerini altın olarak değerlendirmeyi düşünen müşterilerine altın mevduat hesabı ile hazırlanan seçenek ve birikim koşullarını sunan Akbank bu işlemler için herhangi bir ücret komisyon talep etmiyor. Dilerseniz vadeli vadesiz seçeneği ile gerçekleştireceğiniz bu işlem sayesinde daha fazla para kazanarak güvenli bir şekilde tasarruflarınızı koruyabilirsiniz. Dilerseniz vadesiz TL, USD, Euro hesaplarınızdan günün her saati mobil yada İnternet bankacılığı ile 24 ayar gram altın alarak mevduat hesabı açıp yatırma imkanınız var

Dilerseniz hesabınızı 1 gram olmak kaydı ile katları şeklinde istediğiniz zaman arttırabilirsiniz. Yaptığınız yatırımları Akbank altın hesabı hizmetinde değerlendirmek istiyorsanız ayrıntılı bilgi için şubeye giderek bilgilendirme alabilirsiniz. altın hesabı açan bankalar 2019 gibi güncel konularımızı sitemiz üzerinden takipte kalın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir